Երկուշաբթի, 16 մարտի, 2026 թ., 18:21
Իրանի զինված ուժերը հարվածել են Իսրայելում գտնվող հրթիռային պահեստին և Կատարում գտնվող ամերիկյան բազային, հայտարարել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ)։
««Իրական խոստում 4» գործողության 56-րդ ալիքն իրականացվել է օկուպացված տարածքներում գտնվող թիրախների դեմ, այդ թվում՝ Հարավային տարածաշրջանային աջակցության հրամանատարության, ինչպես նաև «Ռաֆայել» ընկերության ռազմավարական հրթիռային պահեստի և ամերիկացի ահաբեկիչների «Ալ-Ուդեյդ» բազայի դեմ (Կատարում)»,- հաղորդել է «Թասնիմ» լրատվական գործակալությունը։
ԻՀՊԿ-ն նշել է, որ հարվածներում օգտագործվել են «Խորամշահր», «Էմադ» և «Ղադր» գերծանր հրթիռներ, և հայտնել է, որ անօդաչու թռչող սարքեր են օգտագործվել Էրբիլում (Իրաքյան Քուրդիստան) հակաիրանական ուժերի դիրքերը գրոհելու համար։