Իրանական բալիստիկ հրթիռը խոցվել է Քնեսեթի շենքի վրա:
Ըստ արտասահմանյան լրատվամիջոցների՝ բեկորները ընկել են շենքերի համալիրի վրա՝ առանց էական վնասներ պատճառելու։
Այսօր Իրանը հարձակվել է Թել Ավիվի, «Բեն Գուրիոնի» օդանավակայանի և Israel Aerospace Industries-ի արտադրական օբյեկտների վրա՝ օգտագործելով գերծանր բալիստիկ և հիպերձայնային հրթիռներ՝ ըստ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի։
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ հարվածները ուղղված են եղել. «...Թել Ավիվում և «Բեն Գուրիոնում» գտնվող թիրախների դեմ..., այդ թվում՝ Israel Aerospace Industries-ի ռազմական ավիատիեզերական արտադրության կենտրոնների և օդային վառելիքի մատակարարման կենտրոնների, օգտագործելով Fattah, Emad և Qadr ճշգրիտ կառավարվող և գերծանր հիպերձայնային հրթիռներ, ինչպես նաև հարձակողական անօդաչու թռչող սարքեր»։
ԻՀՊԿ-ի հայտարարության մեջ նաև հավաստիացվում է, որ «ԱՄՆ ահաբեկչական բանակի օբյեկտները, որոնք գտնվում են Ադ-Դաֆրա ավիաբազայում, Ալ-Ջուֆեյր ռազմածովային բազայում և «Շեյխ Իսա» ավիաբազայում, հարվածվել են միջին և մեծ հեռահարության պինդ վառելիքով Fateh, Zolfaghar և Dezful հրթիռներով, ինչպես նաև հարձակողական անօդաչու թռչող սարքերով»։