Չորեքշաբթի, 01 ապրիլի, 2026 թ., 14:15
Պուտինն ու Փաշինյանը բանակցությունները կշարունակեն աշխատանքային նախաճաշի ձևաչափով, հայտնել է ՌԴ ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում։ Այսօր տեղի կունենան ռուս-հայկական բանակցություններ, որից հետո երկու առաջնորդները՝ Պուտինը և Փաշինյանը, կշարունակեն իրենց քննարկումները դեմ առ դեմ ձևաչափով՝ աշխատանքային նախաճաշի սեղանի շուրջ»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Ավելի վաղ Կրեմլի մամուլի ծառայությունը հաղորդել էր, որ առաջնորդները կքննարկեն երկկողմ հարցեր և Հարավային Կովկասում տնտեսական, տրանսպորտային և լոգիստիկ կապերի զարգացումը։