ԻՀՊԿ-ն հայտնել է Իսրայելի և ԱՄՆ-ի բազաների վրա հարձակումների մասին
Իրանցի զինվորականները հարձակվել են Իսրայելի և ԱՄՆ-ի բազաների վրա, հայտարարել Է Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը:
«Անօդաչու թռչող սարքերի և ծանր բալիստիկ հրթիռների կիրառմամբ հարձակման են ենթարկվել Թել Նոֆի, Պալմահիմի և Բեն Գուրիոնի ավիաբազաների տարածքները, ինչպես նաև Թել Ավիվի, Հայֆայի, Էյլաթի, Նեգևի և Բեեր Շևայի ռազմական հավաքատեղիները», - ասվում է ԻՀՊԿ-ի հայտարարության մեջ, որը մեջբերում է Fars լրատվական գործակալությունը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ հարձակվել է Քուվեյթում գտնվող Ահմադ ալ-Ջաբերի և Ալի ալ-Սալեմի, ինչպես նաև Սաուդյան Արաբիայում գտնվող Ալ-Խարջի ամերիկյան բազաների վրա՝ Մերձավոր Արևելքում իսրայելական և ամերիկյան թիրախների վրա հարձակումների 90-րդ ալիքի ընթացքում։