Հինգշաբթի, 09 ապրիլի, 2026 թ., 17:23
Իրանն Իսրայելի հարձակումները Լիբանանի վրա տեսնում է որպես վտանգավոր ազդանշան, որ ԱՄՆ-ի հետ հնարավոր խաղաղության համաձայնագիրը չի պահպանվի, հայտարարել է Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը։
«Սիոնիստական ​​ռեժիմի (Իսրայել – խմբ․) կրկնվող ագրեսիան հրադադարի մասին նախնական համաձայնության կոպիտ խախտում է։ Սա խաբեության և հնարավոր պայմանավորվածությունների չկատարման վտանգավոր ազդանշան է։ Այս գործողությունների շարունակությունը բանակցությունները կդարձնի անիմաստ», - գրել է նա X սոցիալական ցանցում։
Իրանի նախագահի խոսքով՝ Թեհրանը մատը պահում է ձգանի վրա և «երբեք միայնակ չի թողնի իր լիբանանցի եղբայրներին ու քույրերին»։