Վենսը մեկնել է Իսլամաբադ՝ Իրանի հետ բանակցություններ վարելու
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները սկզբնապես նախատեսված էին ապրիլի 10-ին Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում։ Սակայն, որոշ տեղեկությունների համաձայն, դրանք հետաձգվել են մինչև ապրիլի 11-ը։
Եթե ​​Իրանը պատրաստ լինի բանակցել «բարի կամքի ոգով», Միացյալ Նահանգները «ձեռք կմեկնի», հայտարարել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը՝ Իրանի հետ բանակցությունների համար Պակիստան մեկնելուց առաջ։
«Եթե նրանք (իրանական կողմը – խմբ.) փորձեն մեզ հետ խաղալ, կտեսնեն, որ մեր բանակցային թիմը շատ ընկալունակ չէ դրան», - ասաց նա՝ մեջբերելով Դոնալդ Թրամփին։
Վենսը նաև վստահություն է հայտնել, որ բանակցությունները դրական կընթանան։ Նա ասել է, որ Դոնալդ Թրամփը ամերիկյան բանակցային թիմին տվել է «բավականին հստակ հրահանգներ»։