«Մենք համաձայնության չենք հասել». Վենս
ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսը կիրակի օրը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բարձր խաղադրույքներով բանակցությունները ավարտվել են առանց համաձայնագրի, այն բանից հետո, երբ իրանցի պաշտոնյաները հրաժարվել են ընդունել ամերիկյան պայմանները։
Պակիստանի Իսլամաբադի «Սերենա» հյուրանոցում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ Վենսն ասել է, որ Իրանը «որոշել է չընդունել մեր պայմանները»։
«Վատ լուրն այն է, որ մենք համաձայնության չենք հասել», - ասել է Վենսը։ «Եվ ես կարծում եմ, որ դա շատ ավելի վատ լուր է Իրանի համար, քան Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների համար»։
Փոխնախագահը նշել է, որ իրանցի պաշտոնյաների հետ բանակցությունները տևել են 21 ժամ՝ դրանք որակելով որպես «էական քննարկումներ», սակայն հավելելով, որ ԱՄՆ-ն պատրաստ չէ փոխզիջման գնալ իր «կարմիր գծերի» հարցում։