Իրանի իշխանությունները պատրաստ են քննարկել ուրանի հարստացման մակարդակը և մեթոդները
Իրանի իշխանությունները պատրաստ են քննարկել ուրանի հարստացման մակարդակը և մեթոդները Միացյալ Նահանգների հետ, չորեքշաբթի օրը հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Էսմայիլ Բաղային։ Նա նշել է, որ սա «նոր թեմա չէ»։
«Մենք միշտ հստակեցրել ենք, որ պատրաստ ենք երկխոսություն սկսել հարստացման մեթոդների և մակարդակների վերաբերյալ։ Այնուամենայնիվ, մենք նշել ենք, որ Իրանը պետք է ունենա իր կարիքներին համապատասխան ուրան հարստացնելու կարողություն», - պաշտոնյայի խոսքերն է մեջբերում IRNA-ն։
Իրանի միջուկային ծրագիրը Վաշինգթոնի հետ բանակցությունների հիմնական վիճելի կետն է, և այն կմնա քննարկման փուլում, հավելել է Բաղային։
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից հայտարարված հրադադարի ժամկետը լրանում է ապրիլի 21-ին, և կան ծրագրեր այն երկարաձգելու ևս երկու շաբաթով։