«Փաշինյանը ոչ մի դեպքում 30 տոկոսից ավելի չի հավաքի»․ Արամ Գաբրիելյանով
«Երեք ամիս առաջ Մոսկվայից շատ լուրջ սոցիոլոգների խումբ սկսել է չափել վարկանիշները Հայաստանում։ Նրանք օգտագործում են նույն տեխնոլոգիան, որն օգտագործել է Թրամփի փեսա Քուշների թիմը՝ ԱՄՆ վերջին ընտրությունների ժամանակ։
Տեխնոլոգիան շատ հետաքրքիր է․ վերամշակվում է տեղեկատվության հսկայական ծավալ։ Ինձ համար էլ դա հետաքրքիր է, որովհետև ես անձամբ ղեկավարել եմ մի քանի ընտրական արշավներ Ռուսաստանի տարբեր շրջաններում։
Առայժմ, ինչ են ինձ ասում մասնագետները։ Փաշինյանը ցանկացած պարագայում 30 տոկոսից ավելին չի հավաքում։
Կարապետյանը շատ լավ աճում է՝ արդեն կայուն 27 տոկոս։
Քոչարյանը՝ 12 տոկոս, իսկ Ծառուկյանը՝ արդեն 6 տոկոս։
Անկասկած, ընտրություններին կմասնակցեն 55 տոկոսը։ Տասը տոկոսը դեռ չի որոշել։
Եթե ընտրություններին մասնակցի 55 տոկոս և ավելի ընտրազանգված, Փաշինյանը կպարտվի ջախջախիչ ձևով։ Եթե մասնակցությունը լինի 35-40 տոկոս, Փաշինյանը կարող է հույսը դնել երկրորդ փուլի վրա՝ ընդդեմ Կարապետյանի։ Այնտեղ Նիկոլը անկասկած կպարտվի։ Այսպիսով, վարչապետն ունի միայն մեկ տարբերակ՝ չեղարկել ընտրությունները ցանկացած պատրվակով։