«Ռուսաստանը սգում է հայ ժողովրդի հետ միասին»․ Զախարովա
Ռուսաստանը սգում է հայ ժողովրդի հետ միասին Հայոց ցեղասպանության 111-րդ տարելիցը: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Այսօր մենք մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում հայ ժողովրդին և, ինչպես միշտ, սգում նրանց հետ։ Ես նաև կցանկանայի հիշեցնել նրանց, որ Ռուսաստանի դիրքորոշումը օբյեկտիվ և հետևողական է՝ չի կարող լինել որևէ արդարացում զանգվածային ոչնչացման համար՝ հիմնված էթնիկ պատկանելության վրա»,- ասել է նա՝ ճեպազրույցի ժամանակ։
Զախարովան նշել է, որ հենց սկզբից Ռուսաստանն այդ սարսափելի ողբերգությունն ընկալել է որպես սեփական վիշտ։