«Ես դժգոհ եմ Իտալիայից, դժգոհ եմ Իսպանիայից». Թրամփ
Միացյալ Նահանգները դժգոհ է Իտալիայի և Իսպանիայի քաղաքականությունից Իրանի նկատմամբ և նրանց մոտեցումներից Վաշինգթոնի նկատմամբ, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Ո՛չ, ես դժգոհ եմ Իտալիայից, ես դժգոհ եմ Իսպանիայից։ Նրանք կարծում են, որ Իրանին կարելի է միջուկային զենք ունենալ», - Սպիտակ տանը լրագրողներին ասել է Թրամփը:
Ապրիլի 29-ին ԱՄՆ առաջնորդը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները դիտարկում է Գերմանիայում տեղակայված իր զորակազմի կրճատման հարցը և շուտով որոշում կկայացնի այս հարցի վերաբերյալ: Իսկ ապրիլի 30-ին լրագրողների հարցերին պատասխանելով՝ նա չի բացառել, որ Միացյալ Նահանգները կարող է կրճատել իր զորքերի քանակը ոչ միայն Գերմանիայում, այլև Իտալիայում և Իսպանիայում: