«Արևմտուտքը նոր «երկաթե վարագույր» է ստեղծում»․ ՌԴ ԱԳՆ
Արևմտյան երկրները նոր «երկաթե վարագույր» են ստեղծում, հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արտյոմ Բուլատովը՝ «РИА Новости»-ին տված հարցազրույցում։
«Արևմուտքն՝ ավելի լավ կիրառման արժանի եռանդով, ստեղծում է նոր «երկաթե վարագույր»՝ փորձելով անշրջելի բնույթ տալ իրենց կողմից հրահրված սոցիալ-տնտեսական, առևտրային, տրանսպորտային, մշակութային և պատմական կապերի խզմանը, որոնք տարածաշրջանում ձևավորվել են ոչ թե տարիների, այլ դարերի ընթացքում»,- հայտարարել է դիվանագետը։
Դեսպանը նշել է, որ ՆԱՏՕ-ն և Եվրոմիությունը որդեգրել են Ռուսաստանի հետ համակարգային առճակատման ուղեգիծը։
«Դուք հազար հատ քիչ քյաբաբ բաժանեիք, մենք 55 պլուս էլ ձայն կունենայինք․ համակերպվե՛ք մեր օրենքներին»․ Արայիկ Հարությունյան (տեսանյութ)
«Ոչ հայանպաստ այս ծրագիրն այն մասին է, որ այս ուժը հավակնում է պաշտոնավարել 13 տարի»․ Արամ Վարդևանյան (տեսանյութ)