Ուրբաթ, 08 մայիսի, 2026 թ., 23:13
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև տոնական հրադադարը կնշանավորի հակամարտության «վերջի սկիզբը»։
«Հուսով եմ՝ սա շատ երկար, մահացու և դաժան պատերազմի ավարտի սկիզբն է», - գրել է նա Truth Social սոցիալական ցանցում։
Նույն գրառման մեջ Թրամփը նշել է, որ իր խնդրանքով Ռուսաստանը և Ուկրաինան, ենթադրաբար, կդադարեցնեն կրակը երեք օրով՝ մայիսի 9-ից 11-ը։ Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին և Վլադիմիր Զելենսկիին հրադադարին համաձայնելու համար։
«Դուք հազար հատ քիչ քյաբաբ բաժանեիք, մենք 55 պլուս էլ ձայն կունենայինք․ համակերպվե՛ք մեր օրենքներին»․ Արայիկ Հարությունյան (տեսանյութ)
1918:42
«Ոչ հայանպաստ այս ծրագիրն այն մասին է, որ այս ուժը հավակնում է պաշտոնավարել 13 տարի»․ Արամ Վարդևանյան (տեսանյութ)