Շաբաթ, 09 մայիսի, 2026 թ., 00:37
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռները վերջին 24 ժամվա ընթացքում հարվածներ են հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող 27 քաղաքների և գյուղերի, որի հետևանքով զոհվել է 32 և վիրավորվել 74 մարդ, հայտնում է երկրի առողջապահության նախարարությունը։
«Մարտի 2-ին ռազմական սրացման սկզբից ի վեր զոհվածների ընդհանուր թիվը հասել է 2759-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 8512-ի», - նշվում է գերատեսչության զեկույցում, որը հրապարակվել է X-ում։
Նշվում է, որ առողջապահության նախարարությունում ինտենսիվ ռմբակոծության են ենթարկվել Նաբաթիա, Սայդա և Տիր քաղաքների մերձակա շրջանները, որտեղ փրկարարները շարունակում են փլատակների մաքրումը։