Ուկրաինան` ռուսական զանգվածային հարվածների թիրախում
Անդրկարպատիան տուժել է ռուսական ներխուժման սկզբից ի վեր ամենազանգվածային հարձակումից. պայթյուններ են տեղի ունեցել մի քանի համայնքներում: Իվանո-Ֆրանկովսկը նույնպես հարվածի տակ է հայտնվել, տեղի է ունեցել պայթյուն:
«Անդրկարպատիայում լայնածավալ ներխուժման սկզբից ի վեր ամենազանգվածային հարձակումը շարունակվում է: Պայթյուններ են տեղի ունեցել տարածաշրջանի մի քանի համայնքներում: Մանրամասները կհրապարակվեն ավելի ուշ: Զգուշացումը ուժի մեջ է մնում: Կոչ եմ անում տարածաշրջանի բնակիչներին մնալ ապաստարաններում», - սոցիալական ցանցերում գրել է Անդրկարպատյան հատուկ գործողությունների ուժերի ղեկավար Միրոսլավ Բիլեցկին:
Իվանո-Ֆրանկովսկում անօդաչու թռչող սարքերի զանգվածային հարձակման ժամանակ հարված է հասցվել բարձրահարկ շենքին: Երեք մարդ վիրավորվել է:
Ռուսական զորքերը Ժիտոմիրի մարզում անօդաչու թռչող սարքերով հարձակվել են յոթ ժամից ավելի՝ վնասելով քաղաքացիական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքները: Ժիտոմիրի տարածաշրջանային հակաօդային ջոկատի ղեկավար Վիտալի Բունեչկոյի խոսքով՝ մի քանի բնակիչ թեթև վնասվածքներ են ստացել: Նրա խոսքով՝ ՀՕՊ ուժերը շարունակում են հետ մղել հարձակումը։
Լվովի մարզի Ժովկովա քաղաքում հարված է հասցվել կարևորագույն ենթակառուցվածքային օբյեկտի, և քաղաքը հոսանքազրկվել է, ըստ Ժովկովայի քաղաքապետ Օլեգ Վոլսկու։