Թրամփի՝ Չինաստան այցն ավարտվել է
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ավարտել է պետական այցը Չինաստան և մեկնել Միացյալ Նահանգներ, հաղորդում է Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունը (CCTV):
Սպիտակ տան ղեկավարի այցը ՉԺՀ տևել է երեք օր: Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի հետ հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ և միջազգային օրակարգի մի շարք արդիական հարցեր, այդ թվում՝ ուկրաինական ճգնաժամը և Իրան-ԱՄՆ հակամարտությունը:
Թարմփը նշել է, որ Իրանի հարցում Վաշինգթոնն ու Պեկինը շատ առումներով նման դիրքորոշումներ ունեն. ինչպես Սի Ցզինպինը, այնպես էլ նա ցանկանում է զինված դիմակայության ավարտ: Թրամփի խոսքով՝ Չինաստանն ու ԱՄՆ-ն «ֆանտաստիկ առևտրային գործարքներ» են կնքել: