«ԱՄՆ-ն հարվածներ է հասցրել Իրանին»․ #FoxNews
ԱՄՆ զինված ուժերը հարվածներ են հասցրել Իրանի հարավին, հաղորդում է Fox News-ը՝ հղում կատարելով ԱՄՆ կենտրոնական հրամանատարության աղբյուրին։
«Հարվածները հասցվել են ինքնապաշտպանության նպատակով, որպեսզի պաշտպանեն մեր զինծառայողներին իրանական զինված ուժերի սպառնալիքներից»,- ասել է աղբյուրը: Նրա խոսքերը X սոցցանցում մեջբերել է Fox News-ի լրագրող Ջենիֆեր Գրիֆինը։
Ինչպես նշել է Կենտրոնական հրամանատարության ներկայացուցիչը, ԱՄՆ-ն ոչնչացրել է երկու մոտորանավակ, որոնք օգտագործվել են ականների տեղադրման համար, և զենիթահրթիռային համակարգի դիրքը: