«Ձեռք բերված խաղաղությունը հաստատվել է մեր պայմաններով»․ Ալիև
Անկախությունը մեծ օրհնություն է, մեծ ձեռքբերում։ Սակայն իրական անկախությունը լինում է այն ժամանակ, երբ երկիրը կարողանում է վարել անկախ քաղաքականություն։ Եվ Ադրբեջանը այդպիսի երկրների շարքին է պատկանում։ Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ օկուպացված Շուշիի շրջանում։
«Եվ՛ 2020 թվականը, և՛ 2023 թվականը մեր փառահեղ հաղթանակն է, և մենք հավերժ կհպարտանանք այս հաղթանակով։ Այսօր Ադրբեջանի յուրաքանչյուր թիզ հող մեր վերահսկողության տակ է», - հայտարարել է նա։ Ալիևը նշել է, որ երկրի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը լիովին վերականգնվել են։ «Ձեռք բերված խաղաղությունը հաստատվել է մեր պայմաններով», - հավելել է նա։