«Հավանաբար մի օր կհանդիպենք»․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ կցանկանար հանդիպում ունենալ Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Մոջթաբա Խամենեիի հետ։
«Մենք, հավանաբար, մի օր կհանդիպենք՝ կախված նրանից, թե ինչպես հանգամանքները կդասավորվեն»,- ասել է նա՝ New York Post-ին տված հարցազրույցում։
ԱՄՆ առաջնորդը նշել է, որ իր մոտ տպավորություն է ստեղծվել, որ ԱՄՆ-ն «լավ լեզու է գտնում» Իրանի նոր առաջնորդի հետ։ Թրամփի խոսքով՝ Խամենեին «անշուշտ ներգրավված է» զինված հակամարտությունը դադարեցնելու վերաբերյալ որոշումների կայացման գործընթացում։