Հինգշաբթի, 18 հունիսի, 2026 թ., 09:36
Թուրքիայի իշխանությունները պատրաստ են Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը, եթե դրա համար անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծվեն։ ТАСС-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Türkıye թերթին հայտնել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանը՝ հունիսի 16-17-ը Ռուսաստան կատարած այցի արդյունքներով։
«[Նիկոլ] Փաշինյանի կառավարությունը շատ կարևոր քայլեր է ձեռնարկել [կարգավորման ուղղությամբ]։ Մեր նախագահի (Թայիփ Էրդողանի) կամքով շատ կարևոր քայլեր են արվել, այդ թվում՝ ուղիղ առևտրի և ավիափոխադրումների հաստատումը։ Այն, ինչ դեռ պետք է արվի նոր փուլում, նույնպես պարզ է։ Մենք պատրաստ ենք կարգավորման, երբ դրա համար անհրաժեշտ պայմաններ լինեն», - նշել է Ֆիդանը։