Կիրակի, 21 հունիսի, 2026 թ., 09:33
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերի դաշնակիցները համոզված են, որ նա պատրաստվում է հրաժարական տալ, և նա կարող է այս մտադրության մասին հայտարարել արդեն երկուշաբթի օրը, հաղորդում է Telegraph թերթը՝ հղում անելով պաշտոնյաներին։
«Քիր Սթարմերի դաշնակիցները կարծում են, որ նա պատրաստվում է լքել պաշտոնը... Դժվարին իրավիճակում գտնվող վարչապետը գիտի, որ «խաղն ավարտված է»», - ասվում է հրատարակության մեջ՝ հղում անելով կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյայի։
Մայիսի սկզբին Լեյբորիստական ​​կուսակցության գրեթե 100 պատգամավորներ կոչ են արել Սթարմերին հրաժարական տալ՝ երկրի ողջ տարածքում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում կուսակցության ձախողումից հետո։