Կրակոցներ Մոնրեալի հրեական թաղամասում. կան զոհեր
Կանադայի հեռարձակման կորպորացիայի (CBC) տվյալներով՝ երկուշաբթի օրը Մոնրեալի հրեական թաղամասում կրակոցներ են տեղի ունեցել, որի հետևանքով զոհվել է մեկ ոստիկան, մեկ քաղաքացիական անձ և կրակողը։
Դեպքը տեղի է ունեցել երկուշաբթի առավոտյան Մոնրեալի խիտ բնակեցված Կոտ-դե-Նեժ թաղամասում։ The Jerusalem Post-ի տվյալներով՝ կրակոցները տեղի են ունեցել հրեական թաղամասի Hilton հյուրանոցի մոտ, որտեղ գտնվում են բազմաթիվ կոշեր ռեստորաններ, հրեական դպրոցներ և համայնքային կենտրոններ։ Դեպքից հետո հրեական բիզնեսներն ու դպրոցները ժամանակավորապես փակվել են։
Քվեբեկի վարչապետ Քրիստին Ֆրեշետը սոցիալական ցանցերում հայտարարել է, որ «խորապես ցնցված է» միջադեպից։