Երկուշաբթի, 29 հունիսի, 2026 թ., 00:02
ՖԻՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը սոցիալական ցանցերում հայտնել է, որ 2026 թվականի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլում խաղադաշտ է դուրս եկել գրեթե 1000 ֆուտբոլիստ։
2026 թվականի Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի 72 խաղում խաղադաշտ է դուրս եկել ընդհանուր առմամբ 999 ֆուտբոլիստ 48 մասնակից թիմերից։
Պատմության մեջ առաջին անգամ 2026 թվականի Աշխարհի առաջնությանը կմասնակցի 48 թիմ։ Սա 16-ով ավելի է, քան 1998 թվականից ի վեր անցկացված նախորդ յոթ մրցաշարերը։ Երեսուներկու թիմ անցել է փլեյ-օֆֆ փուլ։ 32-ի փուլի խաղերը նախատեսված են հունիսի 28-ից հուլիսի 3-ը, 16-ի փուլը՝ հուլիսի 4-ից 7-ը, քառորդ եզրափակիչը՝ հուլիսի 9-ից 11-ը, իսկ կիսաեզրափակիչները՝ հուլիսի 14-ին և 15-ին։