«ՆԱՏՕ-ի երկրներն Անկարայում կքննարկեն Ուկրաինայի հակամարտությունն ու Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը»․ Էրդողան
Երկուշաբթի, 29 հունիսի, 2026 թ., 15:34
ՆԱՏՕ-ի երկրներն Անկարայում կայանալիք գագաթնաժողովում կքննարկեն Ուկրաինայի հակամարտությունը և Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
«Մենք կքննարկենք գլոբալ և տարածաշրջանային իրադարձությունները, առաջին հերթին իրավիճակն Ուկրաինայում, Իրանում, Պարսից ծոցի երկրներում և Պաղեստինում»,- ասել է նա՝ ելույթ ունենալով ՆԱՏՕ-ի երկրների խորհրդարանների խոսնակների պատվին կազմակերպված ընթրիքին:
Թուրքիայի առաջնորդի խոսքով՝ գագաթնաժողովի առանձնահատկություններից մեկը կլինի պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում համագործակցության նկատմամբ հատուկ ուշադրությունը: