Հինգշաբթի, 02 հուլիսի, 2026 թ., 19:19
Միացյալ Նահանգները ՆԱՏՕ-ի վրա ավելի շատ գումար է ծախսում առանց որևէ օգուտ ստանալու, քան որևէ այլ երկիր՝ նրանց պաշտպանելու համար, առանց որևէ օգուտ ստանալու։ Այս մասին TruthSocial սոցիալական ցանցում գրել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«ԱՄՆ՝ 999 միլիարդ դոլար, Միացյալ Թագավորություն՝ 90.5 միլիարդ դոլար, Ֆրանսիա՝ 66.5 միլիարդ դոլար, Իտալիա՝ 48.8 միլիարդ դոլար, Լեհաստան՝ 44.3 միլիարդ դոլար։ Մյուսները, ներառյալ Գերմանիան, ծախսում են զգալիորեն ավելի քիչ (2014–2025)։ Պարզապես ծիծաղելի է»,- գրել է Թրամփը։