«ԱՄՆ-ն չի համարձակվի ցամաքային գործողության դիմել»․ Հաբիբոլլա Սայարի
ԱՄՆ-ն չի համարձակվի Իրանի դեմ ցամաքային գործողության դիմել, հակառակ դեպքում Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերը «դժոխք կստեղծեն» ամերիկյան զորքերի համար, հայտարարել է Իրանի բանակի շտաբի պետ Հաբիբոլլա Սայարին։
«Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերն այնքան ուժեղ և անսասան են մարտի դաշտում, որ թշնամին այլևս անգամ չի մտածի Իրանի ափերին զորքեր իջեցնելու մասին։ Թշնամին գիտի, որ եթե համարձակվի նման հիմար քայլի դիմել, ապա կհայտնվի դժոխքում, որտեղից նրա համար ելք չի լինի։ Ես խոստանում եմ, որ թշնամին, որքան էլ իրեն խիզախ պահի, չի համարձակվի զորքեր իջեցնել մեր ափերին», - նրա խոսքերն է մեջբերում IRNA-ն։
Հիշեցնենք, որ գիշերն ԱՄՆ զինված ուժերը մի շարք հարվածներ են հասցրել Իրանին։ Իսկ Իրանը հայտնել է Բահրեյնում և Քուվեյթում ԱՄՆ-ի ռազմակայաններին հասցված պատասխան հարվածների մասին։