ԱՄՆ-ի Շեյխ Իսա ավիաբազան և Բահրեյնում գտնվող ԱՄՆ-ի Հինգերորդ նավատորմի բազան ենթարկվել են «ինտենսիվ հրթիռային հարձակումների», հաղորդում է իրանական Fars լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Գործակալության աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Բահրեյն ուղևորվող բոլոր ինքնաթիռները փոխել են իրենց ուղղությունը և տվել են նախազգուշացնող ազդանշաններ։
Քուվեյթի զինված ուժերը հայտնել են, որ հակաօդային պաշտպանության համակարգերը հետ են մղում երկրի օդային տարածքում հայտնաբերված օդային թիրախների հարձակումները։ Բնակիչներին զգուշացրել են, որ Քուվեյթում լսված պայթյունները կապված են որսացված հրթիռների և անօդաչու թռչող սարքերի հետ, և կոչ են արել հետևել անվտանգության հրահանգներին։
Ավելի վաղ ABC News-ը հայտնել էր, որ ամերիկյան կողմը նոր ավիահարվածներ է հասցրել Իրանին: Թիրախների և վնասների մասին դեռևս տեղեկատվություն չկա: