Wildberries-ը գործարկել է վաճառողների համար լրացուցիչ աջակցության մեխանիզմներ
Կիմը հայտարարեց նոր աջակցության միջոցառումների մասին՝ WB պահեստների վրա անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումներից հետո
Հուլիսի 18-ի գիշերը Wildberries-ի՝ Էլեկտրոստալի և Կոտովսկի պահեստները ենթարկվել են անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման: Վաճառողներին աջակցելու շրջանակներում WB Bank-ը լրացուցիչ մեխանիզմներ է տրամադրել բիզնեսների համար:
Wildberries-ը գործարկել է վաճառողների համար լրացուցիչ աջակցության մեխանիզմներ՝ Էլեկտրոստալի և Կոտովսկի իր պահեստների վրա անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումներից հետո: Այս մասին հայտարարել է շուկայի ղեկավար Տատյանա Կիմն իր Telegram ալիքում:
Ըստ նրա՝ WB Bank-ը այժմ առաջարկում է մինչև վեց ամիս պարտքի հետաձգում փոքր և միջին բիզնեսների համար, ֆակտորինգի պայմաններ և արտոնյալ վարկեր՝ կորցրած ապրանքները փոխարինելու համար, Ռուսաստանի ներսում վճարումների բոլոր վճարներից ազատում և մնացորդների վրա տոկոսների հաշվարկ՝ բարձրացված տոկոսադրույքով, ինչպես նաև արտոնյալ պայմաններ՝ հարթակից եկամուտների արագացված դուրսբերման համար, այդ թվում՝ օվերդրաֆտի սահմանաչափերի տրամադրման միջոցով:
«Իմ թիմը և ես շարունակում ենք աշխատել ձեզ համար և ժամանակին մատակարարել ապրանքները»: «Wildberries-ի ցուցադրության մեջ ամեն ինչ հասանելի է պատվիրելու համար. վնասված պահեստներից իրերը թաքցված են: Մեր լոգիստիկ ենթակառուցվածքը թույլ է տվել մեզ վերակառուցել գործընթացները, որպեսզի Wildberries-ի օգտագործումը մնա հեշտ և հարմար»,- ընդգծել է Քիմը։
Նա նաև նշել է, որ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության թույլտվությամբ կապալառուները կարողացել են անձնական իրերը դուրս բերել լոգիստիկ կենտրոնների վարչական գրասենյակներից:
Հուլիսի 18-ի գիշերը Կոտովսկում Wildberries լոգիստիկ կենտրոնի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով զոհվել է 7 աշխատակից: Եվս 25 մարդ վիրավորվել է, որոնցից 23-ը հոսպիտալացվել են: Զոհերի մեծ մասը ստացել է բեկորային վերքեր. մեկ մարդ գտնվում է ծանր վիճակում, վեցը՝ ծանր, իսկ 16-ը՝ միջին ծանրության:
Էլեկտրոստալում, ըստ Մոսկվայի մարզի նահանգապետ Անդրեյ Վորոբյովի, մի քանի տասնյակ մարդ վիրավորվել է պահեստի տարածքում անօդաչու թռչող սարքի վթարի հետևանքով: Քննչական կոմիտեն քրեական հետաքննություն է սկսել ահաբեկչական գործողության հիման վրա։
Քիմը հետագայում հայտարարել էր, որ Wildberries-ը ժամանակավորապես հանել է վաճառքից Էլեկտրոստալի և Կոտովսկի պահեստներում պահվող ապրանքները, որոնք վնասվել էին Ուկրաինայի զինված ուժերի հարձակումներից, և խոստացել աջակցություն ցուցաբերել մահացած աշխատակիցների ընտանիքներին: Նա նաև հայտարարել է, որ մշակվում են վճարումներ և վաճառողների համար ֆինանսական աջակցություն։
Շուկայի պայմանների և դրույթների համաձայն՝ Wildberries-ն ազատվում է պարտավորությունների չկատարման համար պատասխանատվությունից, եթե նման չկատարումը պայմանավորված է իր վերահսկողությունից դուրս հանգամանքներով, այդ թվում՝ անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումների հետևանքներով: Ընկերությունը նաև ազատվում է բնական աղետների, աղտոտիչների կամ թունավոր նյութերի արտահոսքի, գործադուլների և այլնի համար փոխհատուցումից։
Մայիսին RWB-ն (RWB, Wildberries և Russ) հայտարարեց VTB Bank-ի հետ ռազմավարական գործընկերության համաձայնագիր կնքելու ծրագրերի մասին: Գործարքի շրջանակներում VTB-ն ձեռք կբերի WB Bank-ի 5% բաժնեմաս՝ այն մեծացնելու հնարավորությամբ: WB Bank-ը կստանա VTB-ի ենթակառուցվածքներին մուտք գործելու հնարավորություն՝ պահպանելով իր անկախությունWB Bank-ը VTB-ի հետ միավորելու ծրագրեր չկան: