Բուենոս Այրեսում Արգենտինայի հավաքականի երկրպագուների մասնակցությամբ անկարգություններ են տեղի ունեցել
Երկուշաբթի, 20 հուլիսի, 2026 թ., 11:34
Արգենտինայի հավաքականի՝ աշխարհի առաջնության եզրափակչում պարտվելուց հետո Բուենոս Այրեսում սկսված անկարգությունների հետևանքով ոստիկանությունը ավելի քան մեկ տասնյակ մարդու է ձերբակալել, հայտնում է Mirror-ը։
Հաղորդվում է, որ ոստիկանության և երկրպագուների միջև բախումներ են տեղի ունեցել։ Երկրպագուները ապակե շշեր և այլ առարկաներ են նետել ոստիկանների ուղղությամբ։ Լրատվամիջոցի տվյալներով՝ ոստիկանները կիրառել են արցունքաբեր գազ և ջրցան մեքենա։ Բերման է ենթարկվել առնվազն 15 մարդ։