«Բրիտանիան պետք է աշխարհին ցույց տա, որ մենք կարող ենք վերականգնել մեր կայունությունը»․ Էնդի Բըրնհեմ
Երկուշաբթի, 20 հուլիսի, 2026 թ., 16:18
Բրիտանիան պետք է աշխարհին ցույց տա, որ մենք կարող ենք կրկին վերականգնել մեր կայունությունը։ Այս մասին հայտարարել է Լեյբորիստական կուսակցության առաջնորդ Էնդի Բըրնհեմը, ով ստանձնել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնը։
«Քիչ առաջ վերադարձա Բուքինգհեմյան պալատից, որտեղ ընդունեցի Նորին Մեծություն Թագավորի՝ կառավարություն ձևավորելու առաջարկը։ Դրանով ես խորապես գիտակցում եմ, որ վերջին 10 տարիների ընթացքում վեցերորդ մարդն եմ, ով քայլել է այս փողոցով, և 2016 թվականից ի վեր՝ յոթերորդ վարչապետը։ Բրիտանիան պետք է աշխարհին ցույց տա, որ կարող է կրկին վերականգնել կայունությունը, և հենց դա է մեր մարտահրավերը՝ այնպես անել, որ քաղաքականությունը գործի, և այն ավելի արդյունավետ գործի»,- նշել է նա։