Կիրակի, 26 հուլիսի, 2026 թ., 16:20
Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Քեյր Սթարմերի կողմնակիցները «հատուցման աշուն» են պատրաստում ներկայիս վարչապետ Էնդի Բըրնհեմի դեմ՝ ի պատասխան նրա կողմից իրականացված խոշոր կադրային փոփոխությունների, հաղորդում է Daily Mail-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Երկուշաբթի օրը Մեծ Բրիտանիայի վարչապետի պաշտոնում իր առաջին ելույթում Բըրնհեմը խոստացավ երկրի քաղաքականության և տնտեսության մեջ վերջին 40 տարվա ընթացքում «ամենամեծ փոփոխությունները»։
«Քեյր Սթարմերի դաշնակիցները «հատուցման աշուն» են ծրագրում Էնդի Բըրնհեմի դեմ՝ ի պատասխան նրա անցյալ շաբաթ կաբինետի կոշտ վերադասավորման և նրա կողմից հայտարարված չֆինանսավորվող նախաձեռնությունների», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։