Կրեմլը «վաղաժամ» է համարում օդային դադարի մասին հաղորդագրությունները
Կրեմլը «վաղաժամ» է համարում մեկնաբանել ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի կողմից օդային մարտական ​​գործողությունների հնարավոր դադարեցման վերաբերյալ բանակցությունների մասին հաղորդագրությունները, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Մենք չգիտենք, թե որքանով է հավաստի այս լուրը կամ ով է կանգնած դրա ետևում։ Սրանք թերթային հաղորդագրություններ են, ոչ ավելին։ Հետևաբար, վաղաժամ է մեկնաբանություններ տալ», - պատասխանել է Պեսկովը, ինչպես մեջբերում է «Ինտերֆաքս»-ը։
«Ռոյթերս»-ը նախկինում հաղորդել էր այս տեղեկատվությունը՝ հղում անելով աղբյուրին։ Գործակալության տվյալներով՝ Կիևը և Վաշինգթոնը պլանավորում են այս նախաձեռնությունը ներկայացնել Ռուսաստանի իշխանություններին՝ որպես խաղաղության նախաձեռնությունների նոր փուլի մաս։