«Թրամփը դիտարկում է Իրանի հետ կապված իրավիճակի զարգացման երեք տարբերակ»․ #NYT
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն Իրանի հետ պատերազմում իրավիճակի զարգացման երեք տարբերակ է դիտարկում: Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը:
Լրատվամիջոցի տվյալներով՝ դրանց թվում են ռազմական էսկալացիան, Իրանի դեմ տնտեսական ճնշումները՝ նոր պատժամիջոցների սահմանման միջոցով, պատերազմում Միացյալ Նահանգների հաղթանակի հայտարարումը և հակամարտությունից դուրս գալը: «Տարբերակներից յուրաքանչյուրը քննարկվել է վերջին շաբաթներին ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի, պատերազմի նախարար Փիթ Հեգսեթի, ԶՈՒ շտաբների պետերի կոմիտեի նախագահ Դեն Քեյնի, հատուկ բանագնացներ Սթիվ Ուիթքոֆի և Ջարեդ Քուշների հետ հանդիպումների ժամանակ»,- նշում է թերթը:
The New York Times-ը գրում է, որ Իրանի հետ հակամարտության հինգ ամիսների ընթացքում ԱՄՆ-ն չի կարողացել հասնել իր նպատակներին, այդ թվում՝ «ճնշող ռազմական ուժի» միջոցով Իրանի իշխանափոխությանը։