ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այսօր Սպիտակ տանը կընդունի Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիին և Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուին՝ առանձին հանդիպումներ անցկացնելու նպատակով։ Այս մասին հաղորդում է CNN-ը՝ հղում կատարելով Սպիտակ տան ներկայացուցչին։
Նշվում է, որ Թրամփը Նեթանյահուի հետ կհանդիպի՝ քննարկելու Իրանի հետ պատերազմի, Լիբանանի հետ բանակցությունների ընթացքի և «Աբրահամյան համաձայնագրերի» ընդլայնմանն ուղղված ջանքերի հարցերը։ Թրամփը հայտարարել է, որ ինքը և Նեթանյահուն Իրանի հարցում լիակատար համաձայնության չեն հասել, սակայն շեշտել է, որ նրանց դիրքորոշումները միմյանց շատ մոտ են։
Սպիտակ տան ներկայացուցչի խոսքով՝ Թրամփի և Զելենսկիի հանդիպման ընթացքում առաջնորդները կքննարկեն Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև ընթացող խաղաղության գործընթացը։ «Ժամանակն է վերջ դնել պատերազմին»,- հավելել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչը։
Հրապարակման մեջ նշվում է նաև, որ Նեթանյահուն և Զելենսկին այսօր նախատեսում են մասնակցել սենատոր Լինդսի Գրեհեմի հուղարկավորության արարողությանը։
715:24
1115:18
«Թարգենք սպիսատ արված մարդկանց վրա ուշադրություն դարձնելը»․ Նարեկ Կարապետյան (տեսանյութ)
4014:54
«Ալեն Սիմոնյանը սպառնալիք է ՀՀ անվտանգությանը»․ Էդգար Ղազարյան (տեսանյութ)
5014:24
«Ճի՞շտ են տեղեկությունները, որ արգելք է դրվել ձեր ելույթների, հարցերի վրա»․ լրագրողը՝ Էդգար Ղազարյանին (տեսանյութ)
«Իսրայելը հայտնվել է պատերազմներից կախվածության մեջ». Էրդողան (տեսանյութ)
8614:16
«Այն օրենքները, որոնք այս ոչ լեգիտիմ խորհրդարանը կընդունի, ապագայում կարող են վիճարկվել»․ Արման Աբովյան