Վաշինգթոնում մեկնարկել են Թրամփի և Զելենսկու գաղտնի բանակցությունները
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Վաշինգթոնում սկսել է հանդիպումն Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ, լրագրողներին հայտնել են Սպիտակ տանը։
«Զելենսկու հետ հանդիպումն սկսվել է ժամը 9:47-ին (տեղական ժամանակով, Երևանի ժամանակով 17:47-ին)», - հայտնել են ԱՄՆ-ի առաջնորդի շրջապատի պաշտոնյաները։
Բանակցությունները կանցկացվեն փակ դռների ետևում։ Այնուհետև Թրամփը կհանդիպի Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ և երեկոյան կմասնակցի Լինդսի Գրեմի հուղարկավորության արարողությանը։
Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակը հայտարարել է, որ Զելենսկին կհանդիպի նաև Ֆինլանդիայի նախագահ Ալեքսանդր Ստուբի հետ։
Զելենսկին, ինչպես սպասվում է, կմեկնի Կապիտոլիում, որտեղ նա նախատեսում է հանդիպել 100 ամերիկացի սենատորների հետ։ Հանդիպումը նախատեսված է սկսել Բաքվի ժամանակով մոտավորապես ժամը 2:00-ին։