Չորեքշաբթի, 29 հուլիսի, 2026 թ., 18:15
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները կարող է հզոր հարվածներ հասցնել Իրանին՝ ի պատասխան Հորդանանում ամերիկյան զորքերի հրետակոծության։
«Մենք նրանց ուժգին հարվածելու ենք։ Նրանք քոթակ են ուտելու», - լրագրող Թրեյ Ինգստը մեջբերել է ամերիկացի առաջնորդի խոսքերը Fox News-ի եթերում։
Այնուամենայնիվ, Թրամփը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել բանակցություններն Իրանի հետ. «Մենք թույլ կտանք նրանց բանակցել»։
Ավելի վաղ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտնել էր, որ բալիստիկ հրթիռներ է արձակել Հորդանանում գտնվող ԱՄՆ-ի ավիաբազայի և այնտեղ գտնվող ԱՄՆ-ի Կենտրոնական հրամանատարության շտաբ-բնակարանի դեմ։