«Մասկը հրաժարվում է թույլ տալ Կիևին օգտագործել Starlink-ը՝ ՌԴ-ին հարվածելու համար». #Atlantic
SpaceX-ի սեփականատեր Իլոն Մասկը հրաժարվել է թույլ տալ Կիևին օգտագործել Starlink-ը՝ Ռուսաստանի խորքը հարվածներ հասցնելու համար, հաղորդում է The Atlantic-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
«Այս պահին դրական որոշում չկա, Մասկը շարունակում է կրկնել, որ ժամանակն է գործարք կնքել», - հրատարակությունը մեջբերում է Ուկրաինայի նախկին պաշտպանության նախարար Միխայիլ Ֆեդորովի մոտ կանգնած անանուն աղբյուրին, որը դիմել է ամերիկացի միլիարդատիրոջը այս հարցով։
Հաղորդագրության մեջ ասվում էր, որ Մասկը հրաժարվում է թույլատրել իր ծառայությունից օգտվել՝ վախենալով ուկրաինական հակամարտության սրումից։