Չեխիայում տղամարդը դանակով հարձակվել է մարդկանց վրա
Չեխիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Տանվալդ քաղաքում այսիր տղամարդը դանակահարել է երկու տղամարդու և մեկ կնոջ: Նրանք ծանր վիճակում ուղղաթիռով տեղափոխվել են հարևան Լիբերեց քաղաքի հիվանդանոցներ: Ոստիկանությունը ձերբակալել է հարձակվողին, որը նույնպես վիրավորվել է, հաղորդում է Idnes լրատվական պորտալը՝ հղում անելով ոստիկանության և շտապօգնության աշխատակիցներին:
«Երկու տղամարդ և մեկ կին ծանր վիրավորվել են Չեխիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Տանվալդ քաղաքում դանակով տղամարդու հարձակումից հետո։ Բժշկական անձնակազմի տվյալներով՝ տուժածները երկու ուղղաթիռներով տեղափոխվել են Լիբերեց մարզկենտրոնի հիվանդանոցներ և գտնվում են ծանր վիճակում։ Ոստիկանությունը ձերբակալել է հարձակվողին, ով նույնպես վիրավորվել է։ Հանրության համար վտանգ չկա։ Մեկ այլ կին նույնպես վիրավորվել է արցունքաբեր գազից», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Ոստիկանությունը դեռևս որևէ տեղեկություն չի հրապարակել հարձակվողի հնարավոր դրդապատճառների վերաբերյալ, բայց ակնկալում է, որ դա շուտով կհրապարակի։ Միջադեպի վերաբերյալ հետաքննություն է սկսվել: