Կոլումբիայում հզոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Կոլումբիայում հզոր երկրաշարժ է տեղի ունեցել 7.4 մագնիտուդով։ Ցնցումները զգացվել են Բոգոտայի և նույնիսկ հարևան երկրների բնակիչների կողմից:
Երկրաշարժը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով ժամը 7:34-ին։ Էպիկենտրոնը գտնվել է Կոլումբիայի արևմտյան Չոկո դեպարտամենտի Սան Խոսե դել Պալմար համայնքի մոտակայքում։
Սկզբում հաղորդվել էր 6.6-6.7 մագնիտուդի մասին։ Ավելի ուշ Կոլումբիայի երկրաբանական ծառայությունը թարմացրել է իր տվյալները. երկրաշարժի մագնիտուդը կազմել է 7.4։ Թարմացված տվյալների համաձայն՝ էպիկենտրոնը գտնվել է մոտավորապես 96 կիլոմետր խորության վրա։
Չոկո դեպարտամենտի նահանգապետ Նուբիա Կորդոբան հայտնել է Քիբդոյում վիրավորների և շենքերի լուրջ վնասների մասին։ Զոհերի ճշգրիտ թիվը դեռևս չի հրապարակվել։
Ցնցումները զգացվել են երկրի մեծ մասում։ Բոգոտայի, Մեդելինի, Կալիի և այլ քաղաքների բնակիչները հայտնել են երկրաշարժի մասին։
12118:36
16816:18
9813:24
17612:48
10012:06
Ստավրոպոլում «Վրաստան-Մոսկվա» ավտոբուսի և «ԿամԱԶ»- ի բախման հետևանքով 6 մարդ Է զոհվել, 38-ը՝ վիրավորվել