Թրամփը Պուտինից խորհրդանշական նվեր է ստացել
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինից խորհրդանշական նվեր է ստացել՝ հոկեյի տափօղակ։ Այս մասին Lenta-ին տված հարցազրույցում հայտնել է ԱՄՆ-ի կերպարվեստի հանձնաժողովի նախագահ և Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումում (SPIEF) Սպիտակ տան դեսպան Ռոդնի Միմս Քուք կրտսերը։
«Պուտինը շատ բարեհամբույր էր։ Նա նաև ինձ վստահեց Թրամփին խորհրդանշական ուղերձ փոխանցելը՝ խնդրելով նրան «վերադարձի տափօղակ» տալ», - ասել է Քուքը։ Նա այս առիթը կապել է Ռուսաստանի նախագահի՝ «լավ հոկեյ խաղալու» հետ։
«Մեկ շաբաթ անց ես իսկական տափօղակ դրեցի նախագահ Թրամփի սեղանին, և նրան շատ դուր եկավ «նվերը», - հավելել է Քուք կրտսերը։
Նա պնդել է, որ երկու առաջնորդները, հնարավոր է, քննարկել են այս միջադեպը հունիսի 14-ին՝ Թրամփի 80-ամյակին, տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ժամանակ։
Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովի խոսքով՝ զրույցը տևել է 55 րոպե և եղել է «բարեկամական և անկեղծ»։ Երբ նրան հարցրել են տարեդարձի նվերների մասին, նա պատասխանել է, որ «նվերներ չեն ուղարկվել»։