«Սպիտակ տունը կամուրջներ է կառուցում իսրայելական ընդդիմության հետ». #Axios
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի վարկանիշի անկման ֆոնին Թրամփի վարչակազմը սկսել է գաղտնի կապեր հաստատել իսրայելական ընդդիմության առաջնորդների հետ՝ Մերձավոր Արևելքում իր նախաձեռնությունները վտանգի տակ չդնելու համար, հաղորդում է Axios-ը՝ հղում անելով տեղեկացված աղբյուրներին։
«Ընդդիմադիր գործիչները (Իսրայելում – խմբ.) Թրամփին և նրա օգնականներին փոխադարձ ընկերների, դոնորների և այլ քաղաքական դաշնակիցների միջոցով լուռ ազդանշաններ են ուղարկել՝ կոչ անելով նախագահին չեզոք մնալ», - գրում է պորտալը։
Ըստ պորտալի՝ Օվալաձև աշխատասենյակում վերջերս կայացած հանդիպման ժամանակ Թրամփը Նեթանյահուից հարցրել է նրա վարկանիշի մասին ընտրություններից առաջ։ Իսրայելի վարչապետը տատանվել է, բայց նրա խորհրդականը արագ հայտարարել է, որ նա «հաղթում է»։ Իրականում, ինչպես նշում է պորտալը, Նեթանյահուն հետ է մնում հարցումներում, և Թրամփը դեռևս հրաժարվում է հրապարակայնորեն աջակցել նրա թեկնածությունը՝ չնայած լրատվամիջոցների ճնշմանը։