Ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը մտադիր է առնվազն 100 միլիոն դոլար ծախսել ընտրողների մասնակցությունը բարձրացնելու գործողության վրա՝ հանրապետականներին օգնելու պահպանել Կոնգրեսի նկատմամբ վերահսկողությունը, հաղորդում է The Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով իրավիճակին ծանոթ աղբյուրներին։
«Մասկը նշել է, որ նախատեսում է առնվազն 100 միլիոն դոլար ծախսել ընտրողների մասնակցության բարձրացման վրա, որպեսզի օգնի Հանրապետական ​​կուսակցությանը պահպանել Կոնգրեսի նկատմամբ վերահսկողությունը», - ասվում է հրատարակության մեջ։
Բացի այդ, ըստ թերթի, գործարարը և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաջողությամբ վերականգնել են իրենց հարաբերությունները 2025 թվականի հունիսին սկսված բաժանումից հետո։