Կիրակի, 16 օգոստոսի, 2026 թ., 22:46
Քրիշտիանու Ռոնալդուն հայտարարել է, որ այս տարին, հավանաբար, իր վերջին տարին կլինի՝ որպես պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ։ Նա պլանավորում է կենտրոնանալ այլ զբաղմունքների վրա, ինչպիսիք են ճանապարհորդությունը և պադելը։
Կրիշտիանու Ռոնալդուն կարծում է, որ այս տարին «հավանաբար» իր վերջին տարին կլինի որպես պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլիստ, հաղորդում է UNN-ը՝ հղում անելով Vogue-ին և The Guardian-ին։
Մանրամասներ
Ռոնալդուն, ով ակումբի և ազգային հավաքականի կազմում խփած ավելի քան 950 գոլով ամրապնդել է իր տեղը բոլոր ժամանակների մեծագույն ֆուտբոլիստների շարքում, նախկինում խոսել էր «շուտով» կամ «մեկ կամ երկու տարվա ընթացքում» կարիերան ավարտելու մասին։ Կրիշտիանու Ռոնալդուն հուզմունքով է լցված Պորտուգալիայի՝ Իսպանիայից կրած պարտությունից հետո Աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակչում։
«Սա, հավանաբար, իմ վերջին տարին է ֆուտբոլում, և ես ուզում եմ տպավորիչ ժառանգություն թողնել», - Vogue-ին ասել է Ալ-Նասրի հարձակվողը, հավելելով, որ իր ֆուտբոլից հետո ապագան «լիովին պլանավորված է»։ «Ես այնքան շատ բաներ ունեմ, որոնցով զբաղված եմ, որ դժվար է միայն մեկը նշել», - ասել է նա՝ ճանապարհորդությունը և պադելը նշելով իր սիրելի զբաղմունքների շարքում։ «Քանի որ ֆուտբոլը կարող է մեծ դատարկություն թողնել, դուք պետք է լրացնեք ձեր ժամանակը տարբեր ձևերով, այլ ոչ թե միայն մեկով»։
Բացի այդ, Ռոնալդուն ամուսնացել է իր զուգընկերուհի Ջորջինա Ռոդրիգեսի հետ՝ պորտուգալական Կասկայս հանգստավայրում կայացած մտերմիկ արարողության ժամանակ։ «Մանչեսթեր Յունայթեդի», «Ռեալ Մադրիդի» և «Յուվենտուսի» նախկին խաղացողը Vogue-ին ասել է, որ ցանկանում է «շարունակել վայելել այն, ինչին արժանի է, ինչին մենք արժանի ենք։ Որովհետև, վերջիվերջո, դա մեծ զոհաբերության 25 տարի է եղել»։ Այս ամռանը Պորտուգալիայի հավաքականի կազմում լինելուց հետո, որը հասավ Աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակիչ, Ռոնալդուն պատրաստվում է միանալ «Ալ Նասրին» Սաուդյան Արաբիայի պրոֆեսիոնալ լիգայի նոր մրցաշրջանի համար։