«Արևմուտքը շանտաժի է ենթարկում Հայաստանին՝ «Հարավկովկասյան երկաթուղու» կոնցեսիայի հարցում»․ ՌԴ ԱԳՆ
Արևմուտքի երկրները շանտաժի են ենթարկում Հայաստանի ղեկավարությանը «Հարավկովկասյան երկաթուղու» կոնցեսիայի հարցում՝ պահանջելով վերացնել «ռուսական գործոնը»՝ ենթադրյալ բազմամիլիոն դոլարանոց ներդրումների դիմաց։ Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունից։
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ նախկինում կոնցեսիան որևէ մեկին փոխանցելու հարց չի բարձրացվել, մեծ հավանականությամբ կարելի է ենթադրել, որ Հայաստանի ղեկավարությանը պարզապես շանտաժի են ենթարկում։ Պահանջում են վերացնել «ռուսական գործոնը» տրանսպորտային ոլորտում, իսկ դրա դիմաց խոստանում են բազմամիլիոնանոց ներդրումներ և ներգրավում այն նախագծերում, որոնց տնտեսական նպատակահարմարությունը խիստ կասկածելի է։ Սա լիովին համապատասխանում է Արևմուտքի մայրաքաղաքների անբարեխիղճ խաղերի տրամաբանությանը՝ Ռուսաստանին Հարավային Կովկասի տարածաշրջանից դուրս մղելու նպատակով»,- նշել են ՌԴ դիվանագիտական գերատեսչությունում՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Երևանը դիվանագիտական խողովակներով կապվել է Մոսկվայի հետ ՀԿԵ-ի կոնցեսիայի հարցով։
«Ռուսաստանից ոչ ոք Ռոբերտ Քոչարյանի հարցով չի զանգահարել, և հույս ունեմ՝ չի զանգահարի»․ Ալեն Սիմոնյան (տեսանյութ)
715:00
«Լևոն Քոչարյանի բնակարանի խուզարկության որոշումը բողոքարկվել է»․ Էրիկ Ալեքսանյան
1614:54
«Այս ամբիոնը չպետք է օգտագործվի ատելության խոսք տարածելու համար». Իրինա Յոլյան
2114:48
«Հուսով ենք՝ Հայաստանում գործընթացները կիրականացվեն օրենքին համապատասխան»․ Պեսկով
7414:30
7114:24
«Լսողության հետ խնդիր ունե՞ք», «Հետևե՛ք ձեր խոսույթին». բանավեճ՝ ԱԺ-ում (տեսանյութ)
5514:00
«Չկարողացավ սանձել շեֆին»․ Արմեն Հովասափյան
6513:48
«Հուսով եմ՝ Գլխավոր դատախազը կգնա Սև լճի տարածք՝ ադրբեջանցիների ապօրինի շենք-շինությունները քանդելու որոշումով». Իրինա Յոլյան (տեսանյութ)