Ֆրանսիայում ավտոմեքենան մխրճվել է ամբոխի մեջ․ կան զոհեր
Ֆրանսիայի Կան քաղաքում մեքենան դիտավորյալ մխրճվել է երկաթուղային կայարանի մոտ տրամվայի սպասող մարդկանց ամբոխի մեջ, երկու մարդ զոհվել է, ևս շուրջ 10-ը տուժել են, հայտնում է ici ռադիոկայանը։ Կասկածյալը Ռուսաստանում ծնված 26-ամյա տղամարդ է, որը դեպքի վայրից փախուստի է դիմել, սակայն ավելի ուշ ձերբակալվել է։
Իշխանությունների հայտարարության համաձայն՝ տեղի ունեցածը ահաբեկչություն չի եղել։ Դատախազությունը հետաքննություն է սկսել՝ կատարվածի հանգամանքները պարզելու նպատակով։
Գործին մոտ կանգնած աղբյուրի խոսքով՝ քննիչները կարծում են, որ հանցագործի արարքի ամենահավանական շարժառիթը վիճաբանությունից հետո վրեժն է, հայտնում է ռադիոկայանը։