Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Կիմը մնում է Ռուսաստանի ամենահարուստ կինը
Ռուսական Wildberries շուկայի հիմնադիր Տատյանա Կիմը անցյալ տարվա ընթացքում կորցրել է 2.1 միլիարդ դոլարի կարողություն, և նրա զուտ կարողությունը այժմ կազմում է 5 միլիարդ դոլար: Այս գնահատականը մեջբերված է Forbes Russia-ի կողմից հրապարակված՝ Ռուսաստանի 20 ամենահարուստ կանանց նոր վարկանիշային աղյուսակում:
Հուլիսի կեսերից ի վեր Ռուսաստանի Դաշնության տարբեր շրջաններում գտնվող Wildberries-ի ավելի քան 20 լոգիստիկ օբյեկտներ տուժել են անօդաչու թռչող սարքերի հարվածներից: Սակայն Քիմը շարունակում է գլխավորել վարկանիշային աղյուսակը:
Նրան հաջորդում են Մոսկվայի նախկին քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի այրին՝ Ելենա Բատուրինան՝ 1.3 միլիարդ դոլարով, «Ուրալսիբ» բանկի հիմնական բաժնետեր Լյուդմիլա Կոգանը՝ 1.25 միլիարդ դոլարով, և «Լուկոյլի» նախկին համասեփականատեր Լեոնիդ Ֆեդունի դուստրը՝ Եկատերինա Ֆեդունը՝ 1 միլիարդ դոլարով:
Forbes-ի տվյալներով՝ Ռուսաստանի ամենահարուստ կանանց համակցված կարողությունը վերջին տարվա ընթացքում նվազել է 6.8 միլիարդ դոլարով, իսկ կին միլիարդատերերի թիվը նվազել է ինըից մինչև վերը նշված չորսը: Ավելին, վարկանիշի հրապարակման բոլոր տարիների ընթացքում առաջին անգամ դրանում նոր դեմքեր չկային։