Նեպալում տեղի ունեցած ավերիչ ջրհեղեղների հետևանքով անհետ կորած ռուսների թիվը հասել է իննի, հայտնել է երկրում Ռուսաստանի դեսպանատունը։
Մինչ օրս հայտնաբերվել է 788 մարմին, իսկ ևս 2498 մարդ անհետ կորած է համարվում։ Նեպալի հյուսիսում գտնվող Բհոտե Կոշի գետի ջրհեղեղները երկրի պատմության մեջ ամենասարսափելիներից են։
Նեպալի իշխանությունները ԴՆԹ նմուշներ են վերցնում յուրաքանչյուր ժամանակավորապես թաղված զոհից, որպեսզի հարազատները հետագայում կարողանան համեմատել տվյալները հնարավոր արտաշիրմման համար։ Որոնողական-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։
Նեպալում հետագա ջրհեղեղների վտանգի մասին հայտարարվել է երեկ։ Կառավարությունն արտակարգ նախազգուշացում է տվել հետագա ջրհեղեղների վտանգի մասին։