«ԱՄՆ-ն ամեն շաբաթ պատժամիջոցներ կսահմանի՝ Իրանի վրա ճնշում գործադրելու նպատակով»․ Բեսենթ
ԱՄՆ-ն մտադիր է ամեն շաբաթ նոր երկրորդական պատժամիջոցներ սահմանել՝ Իրանի նկատմամբ տնտեսական ճնշումն ուժեղացնելու նպատակով։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարար Սքոթ Բեսենթը։
«Դուք ամեն շաբաթ կտեսնեք ավելի շատ (պատժամիջոցներ՝ խմբ.)։ Մենք սկսում ենք բանկերից և նրանց ասում ենք, որ անընդունելի է իրանական միջոցներ պահելը և ռեժիմին աջակցելը», - ասել է Բեսենթը Reuters-ին։
ԱՄՆ ֆինանսների նախարարը նշել է, որ առաջիկա հանդիպման ընթացքում մտադիր է «Մեծ քսանյակի» երկրների ֆինանսների նախարարներին զգուշացնել Իրանի հետ տնտեսական կապերը դադարեցնելու անհրաժեշտության մասին։ Նրա խոսքով՝ հակառակ դեպքում կկիրառվեն երկրորդական պատժամիջոցներ։
«Հայ-ռուսական հարաբերությունները ռեստարտի կարիք ունեն»․ Ոսկան Սարգսյան
212:06
«Որտեղ չեն հասնում Ալիևի ձեռքերը, օգնության է գալիս Փաշինյանը»․ Աննա Գրիգորյան (տեսանյութ)
512:00
«Նախագահի դիտարկումները՝ այսօրվա իրադրությունների հետ կապված»․ Բագրատ Միկոյան (տեսանյութ)
1711:30
«Խելացի մարդիկ են իսլանդացիները»․ Արտակ Զաքարյան
9511:24
«Բաքվի բռնապետի համար ոչ միայն կարևոր է Հայաստանի տարբեր տարածքների ֆիզիկական, այլև դրանց «պատմական» բռնազավթումը»․ Վարդան Ոսկանյան