Չինացի երկրաբանները Անհոյ նահանգի արևելքում հայտնաբերել են պղնձի և ոսկու բնական միացություն հանդիսացող կուպրոաուրիդի խոշոր հանքավայր։ Չինաստանի կենտրոնական հեռուստատեսության հաղորդմամբ՝ այս հայտնագործությունը կհանգեցնի երկրի արևելքում նոր, մեծածավալ ռեսուրսների բազայի ստեղծմանը։
Հանքավայրը գտնվում է Շուանչենգ քաղաքի Չատինգ շրջանում։ Հանքաքարի զանգվածը դեռևս լիովին չի ուսումնասիրվել։ Հիմնական հանքավայրը մոտավորապես 1.2 կմ երկարություն և 1.1 կմ լայնություն ունի։ Երկրաբանները գնահատում են, որ ոսկու պոտենցիալ պաշարները գերազանցում են 200 տոննան։ Պղնձի պաշարները գնահատվում են միլիոնավոր տոննաներ։ Կա նաև զգալի ներուժ հետագա ուսումնասիրությունների համար։
Չինաստանի ոսկու ասոցիացիայի տվյալներով՝ 2025 թվականին կանխատեսվում է, որ Չինաստանը ներքին արտադրության նյութերից կարտադրի 381.3 տոննա ոսկի, ինչը 1.09%-ով ավելի է 2025 թվականի նպատակային ցուցանիշի համեմատ։