«ԱՄՆ-ն ցանկանում է ավելի համապարփակ համաձայնագիր կնքել Իրանի հետ»․ #FT
ԱՄՆ իշխանությունները չեն պատրաստվում վերադառնալ Իրանի հետ փոխըմբռնման հուշագրին։ Փոխարենը, այժմ նրանք ձգտում են հասնել ավելի համապարփակ համաձայնագրի, գրում է Financial Times-ը՝ հղում կատարելով բանակցությունների ընթացքին ծանոթ աղբյուրներին։
«Թրամփի վարչակազմը հայտարարել է, որ չի վերադառնա հուշագրին... Փոխարենն այժմ ձգտւմ է հասնել ավելի համապարփակ համաձայնագրի, որը կներառի ոչ միայն (Հորմուզի) նեղուցի, այլև Թեհրանի միջուկային ծրագրի հարցերը»,- պարբերականը մեջբերում է աղբյուրների խոսքերը։
Աղբյուրների խոսքով՝ ԱՄՆ-ն ցանկանում է գործարք կնքել, եթե Իրանը պատրաստ է դրան, բայց չի շտապում: Նա հավելել է, որ խոսք կարող է լինել նոր գործարքի մասին։